Program Edukacji Morskiej częścią akcji Kinder +Sport.

Posted by on lut 25, 2014

Program Edukacji Morskiej częścią akcji Kinder +Sport.

20 zaangażowanych krajów, udział 12 milionów dzieci i młodzieży oraz ponad 14 uprawianych sportów. Kinder+Sport to projekt opracowany przez firmę Ferrero w celu promowania zdrowego stylu życia wśród dzieci i młodzieży przez zachęcanie do codziennej aktywności fizycznej.

W Polsce od czterech lat, akcja Kinder+Sport kojarzona jest z młodzieżowymi rozgrywkami siatkarskimi, które firma Ferrero prowadzi we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej. Od tego roku do międzynarodowego projektu przyłącza się Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, który już piaty rok przyczynia się do popularyzacji żeglarstwa wśród młodzieży.

logo

To ogromne wyróżnienie dla Gdańska i dowód uznania dla naszej rodzimej inicjatywy. Kinder+Sport to akcja realizowana na imponującą skalę i jesteśmy dumni mogąc być jej częścią – mówi Mateusz Kusznierewicz, Prezes Zarządu Fundacji Gdańskiej, pomysłodawca Programu. 

Program_Edukacji_Morskiej_1000px-023

Akcja Kinder+Sport obejmuje szeroką gamę sportów, dostępnych dla wszystkich, pozbawionych przemocy, otwartych dla obu płci i angażujących całe rodziny. Aktywność taka ma wspierać radosny rozwój młodych ludzi. Żeglarstwo doskonale wpisuje się w tę ideę. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku udowadnia, że jest to sport, który na poziomie amatorskim może uprawiać każdy, niezależnie od wieku, płci oraz warunków fizycznych. W trakcie edukacyjnych rejsów, młodzież żegluje w pięcioosobowych załogach. Na jachcie każdy jest aktywny, ma swoje zadanie, ale wartością nadrzędną jest współpraca.

W trakcie czterech lat wspierania realizacji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku, obserwowaliśmy jak z roku na rok rozwija się to przedsięwzięcie. Ale co najważniejsze przekonaliśmy się, jak wszechstronne walory edukacyjne cechują tę dyscyplinę sportu i nie mamy wątpliwości, że warto promować ją wśród młodych ludzi – mówi Małgorzata Szleszyńska, Institutional & corporate affairs and PR manager w Ferrero Polska.

Program_Edukacji_Morskiej_1000px-149

Realizowany przez Fundację Gdańską na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gdańsku Program Edukacji Morskiej od czterech lat przekonuje młodych ludzi, że sport jest doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Rok szkolny 2013/2014 ogłoszony został przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Rokiem Szkoły w Ruchu. Inicjatywa ma na celu współpracę szkół, organów służby publicznej, jednostek samorządu terytorialnego i organizacji pozarządowych w działaniach służących upowszechnianiu aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży. Program Edukacji Morskiej w Gdańsku przystąpił do grona Koalicjantów. Piąta edycja rejsów startuje już w maju!