Woda żyje wśród nas – wyniki

Znamy wyniki plastycznego konkursu ekologicznego „Woda żyje wśród nas”, realizowanego w ramach Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku.

Jury miało niezwykle trudne zadanie.  Do konkursu zgłosiło się 101 uczniów z gdańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych, wpłynęło w sumie 91 prac konkursowych. Zdecydowana większość stanowiła plakat, bo aż 79 zgłoszeń i właśnie w tej kategorii wybór był najtrudniejszy i wzbudził wiele emocji wśród członków komisji.

10965691655_cb7e0eb4d2_b

 

Poziom większości prac był znakomity bez względu na wiek uczestników. Ocenie podlegała nie tylko estetyka i kreatywność, lecz także zrozumienie tematyki konkursu oraz technika wykonania. Ponadto, przy wyborze prac, brano pod uwagę zrozumiały i przekonujący przekaz.

Zgodnie z regulaminem nagrodzonych zostało pięć prac z każdej kategorii.

 

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami konkursu „Woda żyje wśród nas”:

W kategorii KOMIKS:

I miejsce – Walecka Dominika, Gimnazjum nr 33, klasa 3F

II miejsce- Arasimowicz Marek, Naus Piotr, SP. nr 84, klasa VI A

III miejsce-Banecki Juliusz, SP. nr 24, klasa VB

Wyróżnienie

Izdebska Ewa, Gimnazjum nr 33, 3E

Suchomska Martyna, SP. nr 81, VIE

 

W kategorii PLAKAT:

I miejsce – Karczmarczyk Laura, SP. nr 49, klasa VA

II miejsce- Radzicka Martyna, Szkoła im. Jana de la Salle, Vc

III miejsce- Grabowska Izabella, Gimnazjum nr 21, IIB

Wyróżnienie

Giec Julia, Głębocka Nikola, SP. nr 8, VC

Kozłowski Jakub, Klub Przyjaciół Dzieci Neptun w Gdańsku

 

 Zobacz prace laureatów!

 

10965508775_94a66d00a5_b

Werdykt jury ogłoszony został podczas uroczystości zakończenia czwartej edycji Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku. Laureaci, z rąk Jacka Skarbka, Prezesa Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej otrzymali atrakcyjne nagrody. Zwycięzcy wygrali nowoczesne tablety marki Samsung,  a uczniowie, którzy zajęli drugie i trzecie miejsce – karty podarunkowe na zakupy w sklepie Decathlon.

Ponadto zdobywcy pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca otrzymali Karty EURO26 Żeglarz, a wszyscy laureaci – upominki ufundowane prze z Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną – organizatora konkursu.

Co więcej zwycięskie prace wyeksponowane zostaną w galerii ulicznej w Parku Reagana, dzięki czemu młodzież przyczyni się do edukacji ekologicznej społeczności lokalnej.

Serdecznie dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i gratulujemy zwycięzcom!