Konkurs Świat za sto lat!

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, we współpracy z partnerami i sponsorami, mają zaszczyt zaprosić uczniów wszystkich gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie „Świat za sto lat”.

Jeśli myślisz rok naprzód, sadź ryż. Jeśli myślisz 10 lat naprzód, sadź drzewo.

Lecz jeśli myślisz 100 lat naprzód, ucz dzieci.

przysłowie chińskie

To właśnie działania dzisiejszych gimnazjalistów i licealistów będą miały szczególny wpływ na obraz świata i warunków życia przyszłych pokoleń.  Jak co roku nasz konkurs ekologiczny nawiązuje do hasła Światowego Dnia Wody.

PEM_2015_final_druk_Plakat A1 - 594 x 841 mm 2

Światowy Dzień Wody (World Water Day) to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją z 22 grudnia 1992, obchodzone 22 marcaB766D564-A2B7-4A55-8B23-EB712245AF68[129]

Corocznie Dzień Wody obchodzony jest pod innym hasłem, w roku 2015 cały świat koncentrować się będzie na relacji: Woda a zrównoważony rozwój.

Ogólnopolski konkurs Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku realizowany jest pod hasłem „Świat za sto lat”. Zapraszamy młodzież do dyskusji, chcemy zobaczyć jak każdy z Was wyobraża sobie świat w 2150 roku. Jak wyglądać będzie Ziemia, przyroda, ludzie, w jakich warunkach będą żyć? Czy uda nam się wcielić w życie zasady zrównoważonego rozwoju? Stwórzmy wspólny obraz przyszłości.UN70 - polskie logo kolor1

 

Wasz głos pomoże Organizacji Narodów Zjednoczonych w wyznaczeniu działań, dzięki którym nasza planeta będzie dobrym miejscem do życia przez kolejne setki lat.

Konkurs „Świat za sto lat” został wpisany w program polskich obchodów 70. rocznicy istnienia ONZ. 

Screen Shot 2015-02-27 at 15.17.41[1]

Przeczytaj materiały edukacyjne, które znajdziesz w zakładce Ekologia i zaprojektuj plakat, który przedstawiał będzie Twoją wizję świata za sto lat. 

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przeczytać regulamin, wysłać dane na wskazany adres mailowy a pracę konkursową wysłać pocztą lub w formie pliku załączyć do wiadomości. Wyboru pięciu laureatów dokona jury.

Na pięciu laureatów konkursu czekają fantastyczne nagrody – wakacyjny  rejs po wodach Zatoki Gdańskiej oraz wodoodporne aparaty Fujifilm XP80XP80_Black_Front2

Wsparcia merytorycznego udzielił Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i lektury materiałów edukacyjnych.

LOGOTYP_EDU5_podwojny

Pokaż nam swoją wizję świata za sto lat i przeżyj niezapomnianą wakacyjną przygodę!

 

Patronat medialny:

miasto-na-plus_RGB

 

 

cogito

 

 

Kontakt:

Koordynator konkursu „Świat za sto lat”

Zuzanna Mojska

email: konkurs@programedukacjimorskiej.pl

tel.: (48) 722 500 500