Konkurs „Energię czerpię z wody!”

Posted by on maj 7, 2014

Konkurs „Energię czerpię z wody!”

Program Edukacji Morskiej w Gdańsku, we współpracy z partnerami i sponsorami, mają zaszczyt zaprosić uczniów wszystkich polskich gimnazjów i liceów do udziału w ogólnopolskim konkursie „Energię czerpię z wody!”.

W tym roku obchody Światowego Dnia Wody realizowane są pod hasłem Woda i Energia. To dwa podstawowe elementy niezbędne do życia zarówno dla całego świata, jak i dla każdego z nas!

Woda to Twój żywioł? Źródło energii? Pokaż nam jak czerpiesz energię z wody! To proste – wystarczy przesłać samodzielnie wykonane zdjęcie, będące Twoją interpretacją hasła konkursowego.

PEM_konkurs_eko_plakat_Polska

Na laureatów konkursu czekają fantastyczne nagrody – wakacyjny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej na pokładzie legendarnego żaglowca Generał Zaruski oraz wodoodporne aparaty Fujifilm!

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, do którego załączone będzie zdjęcie konkursowe. Wyboru osiemnastu laureatów dokona jury, składające się autorytetów w dziedzinach żeglarstwa, ekologii i fotografii. Zgłoszone prace będą oceniali między innymi mistrz olimpijski – Mateusz Kusznierewicz (pomysłodawca Programu Edukacji Morskiej w Gdańsku) oraz fotograf – Maciej Kosycarz, który na pokładzie żaglowca Generał Zaruski poprowadzi warsztaty fotograficzne dla zwycięzców.
Wsparcia merytorycznego udzielił Ośrodek Informacji ONZ w Warszawie oraz Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna. Patronat honorowy nad konkursem objął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i lektury materiałów edukacyjnych.

Pokaż jak czerpiesz energię z wody i wygraj wakacyjny rejs na żaglowcu Generał Zaruski!

Zobacz spot promocyjny!