Woda to urbanizacja

B766D564-A2B7-4A55-8B23-EB712245AF68[129]

Co tydzień milion osób przeprowadza się do miast. 

Dziś co druga osoba na świecie żyje w mieście. 4 osoby przeprowadziły się do miasta w czasie, gdy czytacie to zdanie. 93% urbanizacji następuje w krajach biednych lub rozwijających się, a niemal 40% światowej ekspansji miast polega na powiększaniu się slumsów. Zgodnie z prognozami do roku 2050 do ośrodków miejskich przeniesie się 2,5 miliarda ludzi.

Raport „World Urbanization Prospects” („Perspektywy światowej urbanizacji”) wydany w 2014 roku przez Departament Spraw Gospodarczych i Społecznych (DESA) ONZ wykazuje, że najbardziej powiększą się miasta w Indiach, Chinach i Nigerii.

– Zarządzanie obszarami miejskimi stało się jednym z najważniejszych wyzwań związanych z rozwojem w XXI wieku. To, czy zdołamy zbudować zrównoważone miasta, będzie istotnym czynnikiem przesądzającym o powodzeniu agendy rozwojowej ONZ po roku 2015 – powiedział John Wilmoth, dyrektor Wydziału ds. Ludności DESA ONZ.

W każdym mieście wodociągi tworzą tysiące kilometrów rur. Wiele przestarzałych systemów marnuje więcej wody słodkiej niż dostarcza. W licznych szybko rozrastających się miastach zasięg wodociągów jest niedostateczny, a kanalizacja jest przestarzała lub w ogóle jej nie ma.

- Więcej informacji znajdą Państwo pod adresem: http://www.unwater.org/worldwaterday/learn/en/#sthash.bPhSiH4W.dpuf

pasek